Neden FB Koleji ?

Anaokulumuzun Fark Yaratan Yönleri

Öğrencilerimizin Özgürce Koşabileceği Doğal Çim Bahçe

6000 m’2 lik Doğal çim bahçemizde çocuklarımız; oynayabilir, pozitif enerjilerini açığa çıkarabilir, negatif enerjilerini atabilir, bağışıklık sistemlerini geliştirebilir, kas gelişimlerini kısıtlamadan ilerletebilecek hareket alanına sahip olabilirler. Öğrencilerimiz; İstanbul’da eşi ve benzeri olmayan anaokulu bahçemizden; bahçe oyunları ve branş etkinlikleriyle her mevsim faydalanır. Bahçemizde öğrencilerimizin meyve, sebze ve çiçek ekebilecekleri botanik alanımız da mevcuttur.

Tek Katlı Anaokulu Binası

Tek katlı bina yapımız ile öğrencilerimiz fiziki açıdan en güvenli koşullara sahip şekilde eğitimlerini sürdür, merdiven kullanmadan derslikler ve alanlar arasında geçiş yaparlar.

Atatürk’ün İlkelerine Bağlılık

Anaokulumuz; Fenerbahçe Spor Kulübü’ne bağlı olarak kurumsal bir kimliğe sahiptir. Öğrencilerimiz; Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden taviz vermeyen eğitim anlayışıyla; Atatürk sevgisini içselleştirir ve hayat boyu Atatürk’ün gösterdiği çağdaş yolda ilerler.

Tam Donanımlı Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimi haftalık ders programı içinde dolu dolu etkinliklerle yoğun bir şekilde yer alır. Öğrencilerimiz; Türk ve Native yabancı dil öğretmenleriyle birlikte; oyunlar, sanat faaliyetleri, şarkılar, hikaye anlatımı etkinlikleri eşliğinde İngilizce ve Almancayı severek ve eğlenerek öğrenir.

Sanatsal ve Bilişsel Becerilerin Geliştirilmesi

Öğrencilerimiz; uzman branş öğretmenleri eşliğinde; resim, müzik, dans ve drama etkinliklerine katılarak sanata karşı ilgilerini geliştirirler. Yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri etkinlikler yaparlar, bu etkinlikler portfolyo sunumları ile velilerimize iletilir.

Öğrencilerimiz; satranç dersleriyle düşünme becerilerini geliştirebilirler.

Öğrencilerimiz; fen deneyi dersleriyle hayatın içindeki eğlenceli bilimsel gerçekleri keşfederler.

Yüzme Havuzumuzda Yüzme Eğitimi

Öğrencilerimiz; uzman yüzme antrenörü eşliğinde kapalı ve ısıtmalı yüzme havuzunda yaz -kış devam eden yüzme eğitimleriyle yüzmeyi öğrenebilir, beden eğitimi dersleriyle fiziksel gelişimlerini ve hareket koordinasyonu becerilerini ilerletebilirler.

İlkokula Hazırlıkta ve Sosyal Gelişimde Sağlam Adımlar

Öğrencilerimiz; anaokulu öğretmenlerinin birebir desteğiyle matematik ve ilkokula hazırlık dergi çalışmalarıyla ilgi duyarak öğrenir ve okuma ve yazma eğitimine en donanımlı şekilde hazırlanır. Öğrencilerimiz; ilkokula başlarken; anaokulunda almış oldukları eğitim ile kendilerini hazır hissederek duygu, düşünce ve bilgilerini rahat bir şekilde ifade edebilirler.

Öğrencilerimiz; kendilerini bir aile ortamı içinde hisseder, sevildiklerini, önemsendiklerini, değerli olduklarını bilirler. Oyun saatleri ve bahçe etkinlikleriyle arkadaş edinme becerilerini, özgüvenlerini, olumlu benlik gelişimlerini, paylaşma ve iletişim becerilerini ilerletir, sosyalleşirler. Proje çalışmaları ile takım içinde işbirliği yapmayı öğrenir, bir gruba ait olduklarını hissederler.