Basın Bülteni/Prof.Dr.Gazi Yaşargil 2.Fen Bilimleri Proje Yarışması

2018-05-04

BASIN BÜLTENİ

Fenerbahçe Koleji tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Prof. Dr. Gazi Yaşargil Ulusal ve Uluslararası Fen Bilimleri Proje Yarışması, Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in de katılımıyla 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Fenerbahçe Koleji Kampüsünde gerçekleşiyor.

”Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir, fendir.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünden yola çıkarak öğrencilerin bilim için yaptıkları çalışmalarını daha da ileriye taşımalarına destek olmayı amaçlayarak düzenlenen fen bilimleri yarışmasında öğrenciler ortaokul düzeyinde fen bilgisi; lise düzeyinde ise fizik, kimya ve biyoloji branşlarında projeleri sergileyeceklerdir. İlgili branşlarda 300 projenin başvuru yaptığı yarışmada ön elemeyi geçen 40 proje, 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü projelerini sergileyecek ve her branşta ilk üçe giren projeler ödüllendirilecektir.

İsim hakkını Prof. Dr. Gazi Yaşargil’den alan Ulusal ve Uluslararası Fen Bilimleri Proje Yarışması her sene Mayıs ayında düzenlenmektedir.

Tarihi boyunca Türk gençlerine sporun her branşında hizmet veren Fenerbahçe Spor Kulübü, spora yaptığı hizmetlerle Türk sporundaki düzeyi Avrupa Birliği Standartlarına taşıdığı gibi; Fenerbahçe Koleji olarak da kurulduğu günden buyana bütüncül eğitim anlayışı ile Anaokulundan-Anadolu Lisesi’ne kadar eğitimde yüksek kaliteyi hedeflemektedir.