Basın Bülteni/Sabahattin Ali Öykü Yazma Yarışması

2018-05-25

Fenerbahçe Koleji tarafından bu yıl birincisi düzenlenecek olan “Sabahattin Ali Liseler Arası Öykü Yazma Yarışması Ödül Töreni” 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü 14.00’de Fenerbahçe Koleji Kampüsünde gerçekleşiyor.

Düşünen, araştıran, soran gençlerimizin yaratıcılıklarını ve yeteneklerini, dünyanın en güçlü iletişim aracı kalem ile açığa çıkartmak için düzenlenen Sabahattin Ali Öykü Yazma Yarışması, edebiyatın genç yeteneklerinin filizlenmesine olanak sağlamaktadır. Yapı Kredi Yayınları’nın desteğiyle Akademisyen Yazar Sevengül Sönmez, Yazar Behçet Çelik ve Prof. Dr. Handan İnci’nin jüri üyeliğini yaptığı yarışma İstanbul’dan lise düzeyinde 52 öykünün başvurusuyla gerçekleşecek.

Yazarın kızı Filiz Ali tarafından Sabahattin Ali isminin kullanılmasının yalnız Fenerbahçe Koleji’ne izin verildiği Sabahattin Ali Öykü Yazma Yarışmasının her sene mayıs ayında düzenlenmesi planlanmaktadır.

Tarihi boyunca Türk gençlerine sporun her branşında hizmet veren Fenerbahçe Spor Kulübü, spora yaptığı hizmetlerle Türk sporundaki düzeyi Avrupa Birliği Standartlarına taşıdığı gibi; Fenerbahçe Koleji olarak da kurulduğu günden bu yana bütüncül eğitim anlayışı ile Anaokulundan-Anadolu Lisesi’ne kadar eğitimde yüksek kaliteyi hedeflemektedir.