FBK Giriş Sınavı bilgilendirmesi

2018-03-23

Sayın Veli,
Değerli Öğrenci,

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında 4.-5.-6.-7.-8. sınıf düzeylerinde öğrenim gören öğrenciler için düzenlenen FBK Giriş Sınavı 24 Mart 2018 Cumartesi (yarın) 10.00'da okulumuzda tek oturum şeklinde yapılacaktır.

Sınava katılacak ögrencilerin saat 09:15'te sınav için gerekli kırtasiye malzemeleri ile (kurşun kalem, silgi, vb) birlikte okulumuzda bulunmaları gerekmektedir. Öğrenciler ve veliler kampüsümüzün Yunus Sokak girişindeki kapısından okula alınacaktır. Öğrencilerin sınav olduğu sırada velilerin okul kantininde ve okul fuaye alanlarında beklemesi gerekmektedir. Sınav salonlarının bulunduğu katlarda kesinlikle veli bulundurulmayacaktır. Sınav düzenini koruyabilmek adına okullarımız hakkında hakkında bilgi almak ve kampüsümüzü gezmek isteyen aday velilerimizin sınav gününden sonra ilgili müdür yardımcımızdan randevu alarak okula gelmelerini önemle rica ederiz.

Sınav tüm düzeyler için 10.00'da başlayacak olup sınav süresi 4. sınıflar için 70 dk, 5.-6.-7.sınıflar için 90 dk, 8.sınıflar için 120 dk'dır.Sınav soruları, MEB tarafından belirlenen esaslar çerçevesinde Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler/İnkıkap Tarihi ve Fen Bilimleri branşlarında çoktan seçmeli ve 4 seçenekli hazırlanmıs olup öğrencilerin öğrenim gördükleri düzeylerin müfredatını içermektedir.

Sınav günü, ögrencinin nüfus cüzdanını sınav gözetmenlerine ibraz etmesi zorunludur.Nüfus cüzdanı yanında olmayan ögrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınav oturma düzeni , öğrencilerin sınıf düzeyine göre okul binası girişinde yer alacaktır.

Sınav sonuçları 2 Nisan 2018 Pazartesi günü açıklanacak olup velilere elden teslim edilecektir.Telefon ile sonuç bildirilmeyecektir.

Sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar dileriz.