Etkinliklerimiz

2019-05-16
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6. sınıf öğrencilerimiz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde kitap söyleşisi yaptı.

6. sınıf öğrencilerimiz, bu yıl okudukları “Sekoyana’nın Kapıları” adlı kitabın söyleşini, sıra dışı bir gezi ile gerçekleştirdiler.

Öğretmenleri Ayşen ERDÖL ve Şayeste CEYLAN rehberliğinde düzenlenen bu gezi Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ne yapıldı. Kitabın yazarı Sayın Şiirsel TAŞ ile buluşan öğrencilerimiz, kitapta geçen ağaç ve çiçekleri inceleyerek okumalarını farklı bir boyuta taşıdılar. Kent yaşamında göremeyecekleri canlılar hakkında bilgi aldılar ve ardından da kitabın yazarı ile okudukları kitap üzerine paylaşımda bulundular. Temiz havada farklı bir okuma deneyimi keyfini yaşayan öğrencilerimiz, doğaya dair birçok bilgi ve duygu ile botanik bahçesinden ayrıldılar.


Devamı için tıklayınız.

2019-05-09
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıf öğrencilerimiz fen bilimleri dersi kapsamında Sancaktepe Bilim Merkezi'ni ziyaret etti.

6.sınıf öğrencilerimiz bilimsel bilginin ulaştırılması ve teknolojik gelişmelerin etkinlikler yoluyla kavratılması amacıyla Sancaktepe Bilim Merkezi’ni ziyaret etti. Öğrencilerimiz planetaryum, gözlemevi ve deney ünitelerinden oluşan merkezde fen bilimleri dersi ile paralel çalışmalarını uygulamaya geçirdi.


Devamı için tıklayınız.

2019-05-03
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.sınıf öğrencilerimiz okulumuzun bahçesinde rengarenk uçurtmalarını uçurdular.

5.Sınıf öğrencilerimiz ile dönem içinde Üsküdar Uçurtma Müzesinde bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Öğrencilerimiz şimdi ise kendi yaptıkları uçurtmaları okulumuzun çim sahasında uçurtma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz rengârenk uçurtmalarını gökyüzüyle buluştururken öğrencilerimizin birçoğu ilk kez bu deneyimi yaşadıklarını ne kadar mutlu olduklarını ve heyecanlandıklarını ifade ettiler.


Devamı için tıklayınız.

2019-04-08
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Uzman Klinik Psikolog Bahar Çakır tarafından “Sınav Kaygısı” başlıklı seminer verildi.

Ortaokul 8. sınıf, lise 10,11 ve 12. sınıf öğrencilerimize Uzman Klinik Psikolog Bahar Çakır tarafından “Sınav Kaygısı” başlıklı seminer verildi.

Anadolu Lisesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen seminerde sınav kaygısı ile nasıl başa çıkılabileceği, sınav için verimli çalışma yöntemleri ve nefes egzersizleri, kaygı yaşandığı esnada kullanılabilecek teknikler öğrencilerimiz ile paylaşıldı.


Devamı için tıklayınız.

2019-03-27
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Çevre ve gezi inceleme kulübü öğrencilerimiz baharın gelişiyle Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'ne gezi gerçekleştirdi.

Çevre ve gezi inceleme kulübü öğrencilerimiz baharın gelişiyle öğretmenleri Melek Öztürk Türkoğlu ve Özlem Şengül rehberliğinde Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'ne gezi gerçekleştirdi.
Öğrencilerimiz bu gezide bitki çeşitliğini ,farklı ağaç türlerini yakından tanıma şansı elde ettiler. Hem Türkiye’den hem de dünyanın farklı bölgelerinden bitkileri tanıyarak, güzel ve eğlenceli bir gün geçirdiler.


Devamı için tıklayınız.

2019-03-20
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6. sınıf öğrencilerimiz “Elli Kuruş –Çikolata” adlı eserin okuma etkinliği için Orhan Kemal Müzesi’ne bir gezi düzenlediler.

6. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe Öğretmenleri Ayşen ERDÖL ve Gültaze KARAKUŞ rehberliğinde süreç okuma kitapları “Elli Kuruş –Çikolata” adlı eserin okuma etkinliği için Orhan Kemal Müzesi’ne bir gezi düzenlediler. Gezide Orhan Kemal’in kişisel eşyalarını, kitaplarının ilk baskılarını ve fotoğraflarını inceleme fırsatı bulan öğrencilerimiz, Orhan Kemal’in oğlu Yazar Işık Öğütçü ile de sohbet ettiler. Işık Öğütçü’den babasının yazma serüvenini ve yaşam öyküsünü dinlerken bir yandan da kitapla ilgili yorum ve sorunlarını dile getirdiler. Her anlamda çok öğretici ve keyifli bir gezi gerçekleştiren öğrencilerimiz, gezi sonunda müzenin altında yer alan kitabevinden yazarın diğer kitaplarını almayı da ihmal etmediler.


Devamı için tıklayınız.

2019-03-15
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.sınıf öğrencilerimiz Üsküdar Uçurtma Müzesinde kendi uçurtmalarını yaptılar.

Süreç okuma kitabımız olan ve çalışma kitabı Fenerbahçe Koleji Öğretmenleri Elif Öktener ve Gönül Şerife Yılmaz tarafından yazılan “Uçurtma Avcıları” kitabıyla, uçurtmanın tarihi gelişimi ve farklı kültürler hakkında bilgi edindirirken dünyanın dört bir yanından gelen uçurtmaları görmelerini, yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaçladık. Bu amaçlar doğrultusunda kitap okuma, kitapla yakın bağ kurma hedeflerimizi gerçekleştirirken çok keyifli ve bol kazanımlı bir gezi yaptık.


Devamı için tıklayınız.

2019-03-13
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Ortaokul resim kulübü öğrencilerimiz çini deseninden esinlenip craft vazo tasarımları hazırladılar.

Ortaokul resim kulübü öğrencilerimiz çini deseninden esinlenip yeniden yorumladıkları craft vazo tasarımları hazırladılar. Mavi rengin ton armoni yelpazesini çalışmalarından kullanan öğrencilerimiz keyifli bir kulüp günü geçirdiler.


Devamı için tıklayınız.

2019-02-21
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5. sınıf öğrencilerimize 'Kişisel Sınırları Koruma, Akran Zorbalığı ve Başa Çıkma Yöntemleri' konulu seminer verildi.

5. sınıf öğrencilerimize psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimimiz tarafından 'Kişisel Sınırları Koruma, Akran Zorbalığı ve Başa Çıkma Yöntemleri' konulu seminer verildi.
Seminerin içeriğinde 'kişisel alan, iyi-kötü dokunuş, hayır diyebilme, zorbalık, akran zorbalığındaki roller, zorbalıkla ilgili yanlış bilinenler, zorba davranışlara nasıl karşı koyulacağı, zorbalığa şahit olanların yapması gerekenler' ile ilgili detaylı bilgiler öğrencilere uygulamalı olarak aktarıldı.


Devamı için tıklayınız.

2019-01-04
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıflar Freezone etkinliğinde konu: Çeşitli ülkelerin yeni yıl kutlamaları

6.sınıf öğrencilerimizin çeşitli ülkelerin yeni yıl kutlamaları ile ilgili hazırladıkları konuşmalarını sunumlarıyla zenginleştirerek sahnede sergiledikleri İngilizce Freezone Yarışması velilerimizin de katılımıyla gerçekleşti. Yarışma sonunda tüm katılımcı öğrencilerimize katılım sertifikası verilirken yarışmayı kazanan öğrencimiz Dide Öz'e de hediye çeki verildi.
Okulumuzda her yıl çeşitli sınıf düzeylerinde gerçekleştirilen Freezone Yarışması ile öğrencilerimiz topluluk önünde İngilizce konuşma ve sunum becerilerini geliştirme imkanı buluyorlar.


Devamı için tıklayınız.

2019-01-02
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

4,5,6 ve 7.sınıf öğrencilerimize 'Teknoloji Bağımlılığı ve Siber Zorbalık' konulu seminer verildi.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi tarafından 4,5,6 ve 7.sınıf öğrencilerimize 'Teknoloji Bağımlılığı ve Siber Zorbalık' konulu seminer verildi.Seminerde teknoloji bağımlılığı, belirtileri,sebepleri, başa çıkma yolları, siber zorbalık, siber zorbalıkla mücadele yöntemleri ve yardım kanalları hakkında bilgi verilerek öğrencilerin farkındalığını arttırmak amaçlandı.


Devamı için tıklayınız.

2018-12-07
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5. sınıf öğrencilerimize 'Sınavlarda Zaman Yönetimi' başlıklı seminer verildi.
Ortaokul Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisimiz tarafından 5. sınıf öğrencilerimize 'Sınavlarda Zaman Yönetimi' başlıklı seminer verildi.
Yapılan çalışmada test sistemine dayalı sınavlarda kullanılabilecek yöntemler, kodlama ve test teknikleri hakkında bilgiler öğrencilerimiz ile paylaşıldı.

Devamı için tıklayınız.

2018-12-05
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıf öğrencilerimiz Kuko Sanat Atölyesi'nde

6. sınıflarımız, Türkçe öğretmenimiz Ayşen ERDÖL, rehber öğretmenimiz Halime PELEKOĞLU GÜVEN rehberliğinde KUKO Sanat Atölyesinde bir etkinlik gerçekleştirdi.  Süreç okuma kitabı olan "Kırık Çömlek Parçası"ndan yola çıkarak geleneksel el sanatlarının tarihi gelişimi, seramik yapımının aşamaları, kullanılan malzemeler ve süsleme olarak kullanıldığı yerler hakkında bilgi edinen öğrencilerimiz yaparak yaşayarak öğrendiler.  İfade etme yeteneğini üç boyutlu çalışmalara dönüştürmek, soyut kavramları somutlaştırırken estetik algıyı geliştirmek için çalışma yaptılar. Bu amaçlar doğrultusunda kitap okuma, kitapla yakın bağ kurma hedeflerimizi gerçekleştirirken çok keyifli ve bol kazanımlı bir gezi gerçekleştirdiler.


Devamı için tıklayınız.

2018-12-05
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.sınıf öğrencilerimize İngilizce dersi etkinlikleri kapsammında

Yabancı Diller Bölümü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 5.sınıflar Rap Contest yarışması okulumuz Nihan Uçak Etkinlik ve Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yarışmamıza katılan gruplarımız İngilizce rap şarkılarını kendileri yazdılar ve danslar hazırlayarak sahnede izleyicilere sundular. Yarışmada jürimiz;  kostüm, sahne performansı, özgünlük ve telaffuz kategorilerinde gruplarımızı değerlendirdi ve birinci REBELS grubu oldu. Yarışmamızın kazanan grubundaki her öğrencimize ödül olarak  Starbucks  hediye çeki  verildi.  Yarışmamıza katılan tüm grupları tebrik ediyoruz.


Devamı için tıklayınız.

2018-11-30
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.sınıf öğrencilerimize İngilizce dersi etkinlikleri kapsammında "Rap Contest Competition" düzenlendi.

Okulumuz Yabancı Diller Bölümü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 5.sınıflar “Rap Contest” yarışması okulumuz Nihan Uçak Etkinlik ve Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yarışmamıza katılan gruplarımız İngilizce rap şarkılarını kendileri yazdılar ve danslar hazırlayarak sahnede izleyicilere sundular. Yarışmada jürimiz; kostüm, sahne performansı, özgünlük ve telaffuz kategorilerinde gruplarımızı değerlendirdi ve birinci REBELS grubu oldu. Yarışmamızın kazanan grubundaki her öğrencimize ödül olarak Starbucks hediye çeki verildi. Yarışmamıza katılan tüm grupları tebrik ediyoruz.

 

 

Devamı için tıklayınız.

2018-11-15
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Çevre ve gezi inceleme kulübü öğrencilerimiz bahçeye tohumlarını ektiler.

Ortaokul çevre  ve  gezi  inceleme kulübü  öğrencilerimiz,  öğretmenleri Melek TÜRKOĞLU, Duygu Ece AKGÜL, Özlem ŞENGÜL rehberliğinde plastik  şişeleri geri dönüştürerek boyadılar ve okul  bahçemizin etrafına renkli çitler yaptılar. Öğrencilerimiz sonrasında getirdikleri tohumları okul bahçesine ekerek çevre bilinci geliştirdiler. Pratik bahçıvanlık ve bitki yetiştiriciliği konusunda bilgi edindiler.


Devamı için tıklayınız.

2018-10-17
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Öğrencilerimiz Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etti.

Öğrencilerimiz Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nde afete hazırlık eğitim birimi, bölgesel deprem tsunami izleme ve değerlendirme merkezi ile astronomi ve meteoroloji laboratuvarlarını ziyaret etti .


Devamı için tıklayınız.

2018-05-21
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Öğrencilerimize "Teknoloji Bağımlılığı ve Doğru Kullanımı" konusunda seminer verildi.

Yaz tatilinin yaklaşması ile birlikte öğrencilerimizin teknoloji ile geçirdikleri vakitleri doğru düzenlemeleri amacıyla tüm 4. ve 5. sınıf öğrencilerimize  rehberlik birimi tarafından yaş gruplarına uygun "Teknoloji Bağımlılığı ve Doğru Kullanımı" konulu  bilgilendirici seminer yapılmıştır. Yapılan çalışmada öğrencilerimize teknoloji bağımlılığın ne olduğu, teknolojiyi bilinçsiz bir şekilde kullandıklarında karşı karşıya kalabilecekleri olumsuz sonuçları ve doğru teknoloji kullanımı  için neler yapılması gerektiği görseller ve videolarla desteklenerek anlatılmıştır. Öğrencilerimizin yapılan sunumu dikkatle dinledikleri gözlemlenmiştir.


Devamı için tıklayınız.

2018-05-04
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

7.sınıflar veli semineri : "Ergenlik Dönemi ve Akademik Gelişim Sürecini Bir Arada Destekleyebilme"

Ortaokul Rehberlik Birimi psikolojik danışmanlarından Uzm.Psk.Dan. Ayşegül Gürel tarafından "Ergenlik Dönemi ve Akademik Gelişim Sürecini Bir Arada Destekleyebilme" konulu 7. sınıf velilerimize yönelik atölye çalışması yapıldı.
Ergenlik döneminin özellikleri,ergenlik döneminde ebeveyn-ergen ilişkisi, gerekli akademik beklentiler, ebeveyn olarak akademik destek verebilme konularında hem teorik hem pratik bilgiler paylaşılan atölye çalışmasına katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.


Devamı için tıklayınız.

2018-03-21
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Fenerbahçe Koleji Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’nde Dünya Şiir Günü Heyecanı…

Şiir, düşünceyi duygu haline getirinceye kadar yoğurmaktır.”

Yahya Kemal Beyatlı

Okulumuzda Dünya Şiir Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak 11. Sınıf öğrencileri 21 Mart Dünya Şiir Günü için Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Deniz ÇELİK ile birlikte Aşiyan Mezarlığı’na giderek sözcüklerin ustalarını mezarlarının başında bir kez daha andı. Edebi serüvenlerinden ebediliğe uzanan yolculuklarında şairlerimizin şiirleri öğrencilerin dillerinde tekrar hayat buldu. Öğrencilerimizin vefa gösterisinde bulundukları bu anlamlı gün, şairlerimizin mezarlarına karanfil bırakmalarıyla sonlandırıldı.

Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri rehberliğinde düzenlenen şiir yarışmasında ise ortaokul ve lise öğrencileri sevdikleri şairlerin şiirlerini seslendirdiler. Ortaokul öğrencilerimizden Ece KELLECİ’nin üçüncü, Dide ÖZ’ün ikinci, Elifnaz DEMİREL’in birinci; lise öğrencilerimizden Birsen Edip ÇELEBİ’nin üçüncü, Tolgahan Zorlu ÇELEBİ’nin ikinci, Buse ÇELEBİ’nin birinci olduğu yarışmada öğrencilerimiz, şiirin duygu dünyasına izleyicileri de davet etti.

Şiir günü, Anadolu Lisesi’nin sınıflarında da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Can YÜCEL’den Turgut UYAR’a kadar pek çok şair “Şiir Sınıfları” nda tekrar hayat buldu. Çeşitli görsellerle ve şairler hakkında yapılan bilgilendirmelerle de kutlanan şiir gününde, öğretmenlerimizin kurduğu Şiir  Durağı’nda ağlara takılan şiirlerle bu günün anlamı bir kez daha hafızalarda yer etti.


Devamı için tıklayınız.

2018-03-14
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Dünya Pi Günü okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Fen Bilimleri Bölümümüz tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle dünya pi günü okulumuzda kutlandı. Sınıflar arası kapı süsleme yarışmasında 7B sınıfı birinci olurken 7A sınıfından Ece Defne Güven pi sayısını okuma yarışmasında birinci oldu. Öğrencimize başarısından dolayı Ortaokul Müdür Yardımcımız Güray Bilgin tarafından 50 TL D&R hediye çeki verildi.


Devamı için tıklayınız.

2018-03-02
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıf öğrencilerimizle “KUKO Sanat Atölyesi”nde bir etkinlik gerçekleştirildi.

Türkçe Bölümü öğretmenlerinden Ayşen Erdöl ve Gültaze Karakuş rehberliğinde 6A - 6B  ve 6C sınıf öğrencilerimizle “KUKO Sanat Atölyesi”nde bir etkinlik gerçekleştirdik. "Kırık Çömlek Parçası" adlı süreç okuma kitabımızdan yola çıkarak geleneksel el sanatlarının tarihi gelişimi, çini ve çömlek yapımının aşamaları, kullanılan malzemeler ve süsleme olarak kullanıldığı yerler hakkında bilgi edindirirken öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaçladık. İfade etme yeteneğini üç boyutlu çalışmalara dönüştürmek, soyut kavramları somutlaştırırken estetik algıyı geliştirmek için Görsel Sanatlar Bölümüyle disiplinler arası çalışma yaptık. Bu amaçlar doğrultusunda kitap okuma, kitapla yakın bağ kurma hedeflerimizi gerçekleştirirken çok keyifli ve bol kazanımlı bir gezi gerçekleştirdik.  


Devamı için tıklayınız.

2018-02-27
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.Sınıf öğrencilerimiz ile Arkeoloji Müzesi'ne gezi düzenlendi.

Okulumuz 6.Sınıf öğrencileri ile geçmişten günümüze geliştirilen yaşamsal değerlerin gelişim öyküsünü kavramak amacıyla Arkeoloji Müzesi gezisi  gerçekleştirildi .

Yapılan gezide öğrencilerimiz  uygarlıkları ve  eserlerini görerek  zamanda  yolculuğa çıktı.


Devamı için tıklayınız.

2017-12-18
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıf öğrencilerimiz hatıra ormanı projesi başlatıyor.

Okulumuz Türkçe öğretmenleri rehberliğinde 6.sınıf öğrencilerimize ağacın ve çevreyi korumanın önemini vurgulamak adına SEKOYANA’NIN KAPILARI adlı kitap okutuldu ve hemen ardından ÇEKÜL VAKFI ile iletişime geçilerek sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

ÇEKÜL Vakfının 1994’ten bu yana yürüttüğü 7Ağaç Ormanları programı ’fidan dikme ’eylemi üzerinden tüketim alışkanlıklarıyla ilgili öğrencilerimizde bilinç oluşturmayı hedefleyerek bu proje için bir sunum gerçekleştirildi. ÇEKÜL Vakfı Kaynak Geliştirme Koordinatörü Sayın Hülya BOZKURT tarafından doğal mirasın ve ormanlarda yaşayan diğer canlıların önemi, ağaç türleri, ÇEKÜL Vakfının diğer çalışmaları gibi bilgiler öğrencilerimize anlatıldı. 

Öğrencilerimiz projeye başlarken çok yakın zamanda kaybettiğimiz Değerli Okul Müdürümüz Sayın Nihan UÇAK’ın adını vermeyi planladılar.

‘’NİHAN UÇAK HATIRA KORUSU’’nda hayata tutunan her fidanla birlikte Değerli Müdürümüz Nihan UÇAK da bir şekilde yaşamda ve anılarımızda olacak. Bunun için ilk 7 fidan ÇEKÜL Vakfı tarafından bize hediye edildi. ÇEKÜL Vakfına teşekkür ediyoruz.


Not: NİHAN UÇAK HATIRA ORMANI projesi ile ilgili bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.


Devamı için tıklayınız.

2017-12-11
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5. sınıf öğrencilerimize "Okul Başarımı Nasıl Arttırabilirim?" adlı sunum çalışması gerçekleştirildi.

5. sınıf öğrencilerimizin akademik becerilerini desteklemek amacıyla ortaokul rehberlik servisi tarafından konferans salonunda tüm 5. sınıf öğrencilerimize  "Okul Başarımı Nasıl Arttırabilirim?" adlı sunum çalışması  gerçekleştirildi. Öğrencilerimize hem çalışma verimliliklerini arttırabilecek yöntemler hem de farklı branş derslerine çalışırken nelere dikkat edebilecekleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu. Öğrencilerimiz sunumu dikkatle dinlerken, sunum sonrasında sordukları sorular ile bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi oldukları gözlemlendi.                 


Devamı için tıklayınız.

2017-11-28
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

FBK Çocuk Hakları Kulübündeki öğrencilerimize Afet Birimi Gönüllüsü Turgut Kağıtçı tarafından atölye çalışması yapıldı.

FBK Çocuk Hakları Kulübündeki öğrencilerimize Afet Birimi Gönüllüsü Turgut Kağıtçı tarafından atölye çalışması yapıldı.

"Haklarımız ihtiyaç mı,istek mi?" etkinliğiyle beraber çocuk haklarını ihtiyaç ve istekler doğrultusunda ayırt edebilmek sorgulanmış ve gönüllü olmanın önemine dair çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalarla beraber öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak amaçlanmış olup öğrencilerimiz keyifli vakit geçirerek çalışmalara aktif katılım göstermiştir.


Devamı için tıklayınız.

2017-10-04
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü‘nde öğrencilerimiz barınaklardaki hayvan dostlarını unutmadı.

Sosyal Bilimler bölümü tarafından öğrenci ve velilerimiz arasında mama ve ilaç kampanyası düzenlendi ve toplanan ürünler Üsküdar Hayvan Barınağı'na teslim edildi. Bu anlamlı günde duyarlı davranan tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.


Devamı için tıklayınız.

2017-05-10
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

4.ve 6.sınıf öğrencilerimiz ile ‘’Minti-Turne-Etkinliği’’ gerçekleştirildi.
Das Akademie tarafından Türkiye çapında gerçekleştirilen ve okulumuzda da Minticity uygulamasının kullanıldığı 4. ve 6. sınıf öğrencileri katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz Almanca bilgilerini sergilediler.
Almanca derslerinde sevilerek kullanılan Minticity uygulamasının ana karakteri olan Yeşil Yaprağı Mintiyi karşılarında gören öğrencilerimiz çok heyecanlandılar.
Minticity ile Almancalarını pekiştiren ve ödevlerini düzenli yaparak en çok Mintos kazanan 4B sınıfından Ela Naz Horasan ile 4A sınıfından Elif Azra Çelikdemir ve Oğuzkağan Alper isimli öğrencilerimiz Das Akademi tarafından ödüllerini ve madalyalarını aldılar.
 

Devamı için tıklayınız.

2017-05-10
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

4.ve 6.sınıf öğrencilerimiz ile ‘’Minti-Turne-Etkinliği’’ gerçekleştirildi.

Das Akademie tarafından Türkiye çapında gerçekleştirilen ve okulumuzda da Minticity uygulamasının kullanıldığı 4. ve 6. sınıf öğrencileri katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz Almanca bilgilerini sergilediler. 
Almanca derslerinde sevilerek kullanılan Minticity uygulamasının ana karakteri olan Yeşil Yaprağı Mintiyi karşılarında gören öğrencilerimiz çok heyecanlandılar.
Minticity ile Almancalarını pekiştiren ve ödevlerini düzenli yaparak en çok Mintos kazanan 4B sınıfından Ela Naz Horasan ile 4A sınıfından Elif Azra Çelikdemir ve Oğuzkağan Alper isimli öğrencilerimiz Das Akademi tarafından ödüllerini ve madalyalarını aldılar.

 


Devamı için tıklayınız.

2017-05-04
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz tarafından sahnelenen "Beauty and the Beast" Müzikali izleyenleri büyüledi.

6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz tarafından sahnelenen "Beauty and the Beast" Müzikali izleyenleri büyüledi.İngilizce performansları ile göz dolduran öğrencilerimiz gerek telaffuz, gerek ise vurguları ile İngilizce dilini yaptıkları dans gösterisi ile birleştirerek seyircilerle buluştu.

Öğrencilerimizi performanslarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Devamı için tıklayınız.

2017-03-22
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.Sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi.

Türkçe Öğretmenlerimizden Gültaze Karakuş ve Elif Öktener önderliğinde tüm 6. sınıflarımız arasında düzenlenen bilgi yarışmasında öğrencilerimiz hem kıyasıya yarıştılar hem de keyifli vakit geçirdiler.

Bilgi ve yorumun yer aldığı on beş soruda, öğrencilerimizin 6. sınıf Türkçe derslerinde elde ettiği kazanımlar değerlendirildi. Klasik bilgi yarışmalarından farklı olarak tabu, sözcük avı ve sessiz sinema gibi oyunlarla da öğrencilerimiz özgüvenlerini ve anadillerine olan hâkimiyetlerini renkli bir biçimde göstermiş oldular. Yarışmacı öğrenciler kadar izleyenlerin de kendini sınadığı ve bilgilerini tazelediği görüldü.

 


Devamı için tıklayınız.

2016-12-08
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.Sınıf öğrencilerimiz Şişli Atatürk Evi'ne gezi düzenledi.

5.sınıflarımıza süreç okuma olarak “Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler” adlı kitabı okutuldu ve bu kitaptan yola çıkarak Ulu Önderimiz Atatürk’ü daha yakından tanıtmak amacıyla öğrencilerimizle Şişli Atatürk Evine bir gezi düzenlendi. Mustafa Kemal Atatürk’ün bilinmeyen yönlerini keşfetme ve kişisel eşyalarını daha yakından görme şansına sahip olan öğrencilerimiz kendisine bir kez daha hayran kaldı. Bu gezi Ulu Önderimizle ilgili anlatılanların daha da somutlaştırılarak kalıcı hale gelmesinde etkili oldu.


Devamı için tıklayınız.

2016-12-05
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıflarımız ile ‘Atatürk is ….’ konulu Freezone etkinliği gerçekleştirildi.

6. sınıflarımız ile ‘Atatürk is ….’ konulu Freezone Etkinliği konferans salonunda gerçekleştirildi.

Öğrencilerimiz Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini, başarılarını sahnede hazırladıkları İngilizce konuşma ile arkadaşları ve öğretmenleriyle paylaştılar. Hem topluluk karşısında hem de İngilizce konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik bu etkinliğimizde öğrencilerimiz sahnede mükemmel birer performans sergilediler.

Jüri üyeleri tarafından performanslar değerlendirilerek en başarılı ve etkileyici konuşmacı Ece Kelleci seçilmiş ve 100TL değerinde D&R hediye çeki ile ödüllendirildi. Etkinliğe katılan tüm öğrencilere ise katılım sertifikaları verildi.


Devamı için tıklayınız.

2016-12-05
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

3 Aralık Engelliler Günü için Sanatçı Özgür Özgülgün'ün katılımıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Türkçe öğretmenleri olarak bu sefer amacımız 3 Aralık Engelliler Günü’nün akabinde ,çocuklarımıza engellilerle, engellilerin yaşadığı zorluklarla ilgili bir farkındalık oluşturabilmek aynı zamanda da üzerimize düşen görevlerle ilgili hatırlatmalar yapıp daha güzel, yaşanabilir ve aydınlık bir dünya bırakmaya çalışmaktı. Sevgi, inanç ve dostluk üzerine sımsıcak bir hikâye PETEY! Beyin felciyle doğup doktorların yanlış teşhisleri sonucu zihinsel engelli kabul edilen Petey, iki yaşındayken ailesi tarafından, akıl hastanesine gönderilmek üzere terk edilir. Ufacık yaşında terk edilse de hayata sımsıkı tutunur. Ailesi ondan vazgeçmiştir belki ama o, hayattan vazgeçmez.Şartlar ne kadar ağır olursa olsun mutlu olmak için bir neden bulur…Tiyatro sanatçısı Özgür Özgülgün, bu amaçlarımız doğrultusunda kahramanımız Petey’den yola çıkarak engelli olmayı,bunun zorluklarını ancak yine de ‘’Her zaman bir umut vardır.’’mesajını öğrencilerimize bir kez daha verdi.

3 Aralık Engelliler Günü’nün akabinde ,çocuklarımıza engellilerle, engellilerin yaşadığı zorluklarla ilgili bir farkındalık oluşturabilmek aynı zamanda da üzerimize düşen görevlerle ilgili hatırlatmalar yapıp daha güzel, yaşanabilir ve aydınlık bir dünya bırakmaya çalışmaktı. Sevgi, inanç ve dostluk üzerine sımsıcak bir hikâye PETEY! Beyin felciyle doğup doktorların yanlış teşhisleri sonucu zihinsel engelli kabul edilen Petey, iki yaşındayken ailesi tarafından, akıl hastanesine gönderilmek üzere terk edilir. Ufacık yaşında terk edilse de hayata sımsıkı tutunur. Ailesi ondan vazgeçmiştir belki ama o, hayattan vazgeçmez.Şartlar ne kadar ağır olursa olsun mutlu olmak için bir neden bulur…Tiyatro sanatçısı Özgür Özgülgün, bu amaçlarımız doğrultusunda kahramanımız Petey’den yola çıkarak engelli olmayı,bunun zorluklarını ancak yine de ‘’Her zaman bir umut vardır.’’mesajını öğrencilerimize bir kez daha verdi.


Devamı için tıklayınız.

2016-11-17
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıf öğrencilerimiz KUKO Sanat Atölyesi'nde

Türkçe Bölümü öğretmenlerinden Elif Öktener ve Gültaze Karakuş rehberliğinde 6.sınıflarımızla KUKO Sanat Atölyesinde bir etkinlik gerçekleştirdik. Süreç okuma kitabımız olan "Kırık Çömlek Parçası" ndan yola çıkarak geleneksel el sanatlarının tarihi gelişimi, çini ve çömlek yapımının aşamaları, kullanılan malzemeler ve süsleme olarak kullanıldığı yerler hakkında bilgi edindirirken öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaçladık. İfade etme yeteneğini üç boyutlu çalışmalara dönüştürmek, soyut kavramları somutlaştırırken estetik algıyı geliştirmek için Görsel Sanatlar Bölümüyle disiplinler arası çalışma yaptık. Bu amaçlar doğrultusunda kitap okuma, kitapla yakın bağ kurma hedeflerimizi gerçekleştirirken çok keyifli ve bol kazanımlı bir gezi gerçekleştirdik.


Devamı için tıklayınız.

2016-11-14
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.Sınıf öğrencilerimizden "Küçük Prens" Etkinliği

Türkçe Öğretmenleri Gültaze Karakuş ve Elif Öktener önderliğinde tüm 5. sınıflarımıza süreç okuma olarak Küçük Prens adlı kitabı okutularak bu kitap doğrultusunda öğrencilerimizin bir kısmı Küçük Prens’te geçen herhangi bir bölümü, bir gezeni üç boyutlu bir şekilde istedikleri tüm malzemeleri kullanarak hayata geçirdiler. Bazı öğrencilerimiz ise Küçük Prens’ten yola çıkarak kendi gezegenlerini hayal edip üç boyutlu hale getirdiler. Ayrıca görsel anlamda daha rahat öğrenen öğrencilerimizde kitap okuma isteğini artırmak amacıyla kitabımızla aynı adlı Küçük Prens filmini izletildi.


Devamı için tıklayınız.

2016-04-04
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıf öğrencilerimiz Freezone Etkinliğinde "Çanakkale Zaferinin Önemi"ni açıkladılar.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği kapsamında 6. sınıf öğrencilerinin katılımıyla FREEZONE Etkinliği gerçekleştirildi. 
Öğrencilerimiz "The Importance of Çanakkale Victory-Çanakkale Zaferinin Önemi" konusuyla ilgili 2 dakikalık bir konuşma ile fikirlerini paylaşarak toplum önünde konuşma becerilerini sergilediler.
 
Etkinlikte başarılı ve etkileyici konuşmalarıyla birinciliğe 6A sınıfından Defne GÜNDÜZ ve ikinciliğe de 6C sınıfından Deniz GÜNDÜZ seçilirken 1. ve 2. olan öğrenciler D&R çekleri ile ödüllendirildi.
 
Etkinlik sonunda üm konuşmacılara katılım sertifikaları verildi.
 

Devamı için tıklayınız.

2016-03-29
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Spelling Bee Competition birincisi 5C Sınıfı oldu.
5.sınıf öğrencilerimiz arasında düzenlenen Spelling Bee Competition yarışmasının finalinde 5C sınıfı birinci oldu.
 
Oğuzhan, Ata ve Kutay'dan oluşan King Bees Grubu, yarışmanın birincisi olarak 25 TL'lik D&R hediye çeki alırken finale kalan tüm öğrencilere katılım sertifikaları verildi.
 

Devamı için tıklayınız.

2015-12-18
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.sınıf öğrencilerimizle FlipQuiz Yarışması'nı gerçekleştirdik!

Azimli ve çalışkan 5.sınıf öğrencilerimizle FlipQuiz Yarışması'nı gerçekleştirdik! 
Öğrencilerimiz, etkinlik boyunca kelime ve dil bilgilerini pekiştirirken takım ruhu ve yarışma heyecanıyla dolu eğlenceli dakikalar geçirdi!


Devamı için tıklayınız.

2015-11-28
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.Sınıf Öğrencilerimizden "Kendi Gezegenini Tasarlama" projesi

5.Sınıf öğrencilerimiz, Türkçe dersi kapsamında "Küçük Prens" kitabını okuyarak "Kendi Gezegenini Tasarlama" projesi hazırladı.

Öğrencilerimizin hazırladıkları projeler okul koridorlarımızda sergilendi.


Devamı için tıklayınız.

2015-11-23
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

TEOG Sınavı öncesi 8.sınıf öğrencilerimize moral kahvaltısı düzenlendi.

8.sınıf öğrencilerimize 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavı öncesi Genel Müdürümüz, okul yöneticilerimiz ve 8.sınıflar öğretmenlerinin katılımıyla moral kahvaltısı düzenlendi.


Devamı için tıklayınız.

2015-11-20
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

7. sınıf öğrencilerimiz Miniaturk’e İngilizce temalı gezi düzenledi.
7. sınıf öğrencilerimiz Miniaturk’e İngilizce temalı gezi düzenledi.
Öğrencilerimiz ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini, her biri ülkemiz için sembol olmuş yapıların küçültülmüş hallerini görüp incelediler ve İngilizce öğretmenlerinin onlar için hazırladıkları etkinlikleri yaparken hem İngilizcelerini hem de genel kültürlerini geliştirme fırsatı elde ettiler.

Devamı için tıklayınız.

2015-11-20
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5. sınıf öğrencilerimizle Treasure Hunt etkinliği gerçekleştirildi.

5. sınıf öğrencilerimizle Treasure Hunt ( Hazine Avı) etkinliği gerçekleştirildi.

Gruplara ayrılan öğrencilerimiz ipuçları ve yönergeleri takip ederek yarışmayı tamamladı.

İngilizce okuma, yazma ve konuşma pratiği yapılan etkinlikte öğrencilerimiz heyecanlı ve eğlence dolu bir aktivite gerçekleştirdiler.


Devamı için tıklayınız.

2015-11-11
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

7.Sınıf Öğrencilerimiz FreeZone Etkinliğinde "Bütün Ümidim Gençliktedir." sözünü açıkladılar.

7. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla 10 Kasım Atatürk Haftası Etkinlikleri kapsamında Freezone etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte görev alan öğrencilerimiz Atatürk’ün ünlü sözü ‘Bütün ümidim gençliktedir’ hakkında muhteşem ve etkileyici sunumlar yaptılar. Zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından LARA YALÇINKAYA 1.olurken,EYLÜL ÇELİK 2. ve MELİSA YALÇINKAYA 3.lük derecesi elde ettiler.

Etkinlikte birinciliği elde eden öğrencimize  Fenerbahçe-Khimki Moskova Maçı ‘na 2 kişilik maç bileti  hediye edilirken tüm öğrencilerimizi çarpıcı performanslarından dolayı kutluyoruz.


Devamı için tıklayınız.

2015-04-28
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.Sınıf Öğrencilerimizle sinema günü etkinliği gerçekleştirdik.

İngilizceyi sevdirmek ve eğlenceli bir şekilde öğretmek amacı ile düzenlediğimiz etkinliklerimizden biri olan Film Günü'nü altıncı sınıflarımızla gerçekleştirdik.

Öğrencilerimizin en sevdiği etkinliklerden biri olan Film Günü'nde bilinen kelimeleri pekiştirdik, yeni kelimeler öğrendik ve dinleme becerimizi güçlendirdik!


Devamı için tıklayınız.

2015-04-13
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Sınıflarası Voleybol Turnuvası Şampiyonu 6B Sınıfı oldu.

30 Mart-10 Nisan 2015 tarihleri arasında spor salonumuzda düzenlenen sınıflararası voleybol turnuvasında 6B Sınıfı 1. oldu.

Sınıfımızı tebrik ederiz.


Devamı için tıklayınız.

2015-03-04
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Lise Tanıtım Günleri kapsamında Kuleli Askeri Lisesi'ne ziyaret düzenlendi.

8. sınıf öğrencilerimizle birlikte lise tanıtım günleri kapsamında 169 yıllık bir geçmişe sahip olan Kuleli Askeri Lisesini ziyaret ettik.

Öğrencilerimize ilk olarak konferans salonunda okul tanıtım filmi izletildi ve askeri lise sınavları giriş koşulları hakkında genel bilgiler paylaşıldıktan sonra Kuleli öğrencileri tarafından okul derslikleri ve sosyal faaliyet alanları gezdirildi.


Devamı için tıklayınız.

2015-03-02
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Öğrencilerimizle ergenlik dönemi paylaşım toplantısı yapıldı.

Ortaokul rehberlik birimimiz tarafından 5. sınıf kız öğrencilerimize yönelik ergenlik dönemi paylaşım toplantısı yapıldı.

Ergenlik dönemindeki  psiko-sosyal ve fiziksel gelişim ile değişim sürecinin anlatıldığı paylaşımda öğrencilerimizin de aktif katılımı sağlandı.


Devamı için tıklayınız.

2015-01-21
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6. Sınıflar arası 2. İngilizce Bilgi Yarışmamızı gerçekleştirdik.

6. Sınıflar arası 2. İngilizce Bilgi Yarışmamızı gerçekleştirdik. Yarışmacılar takım ruhunu hissedip zamanla yarışırken izleyici öğrencilerimiz de büyük bir heyecanla onlara destek oldu. Eğlenirken öğrenmeyi çok seviyoruz!


Devamı için tıklayınız.

2015-01-14
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Sınıflar arası münazara karşılaşmaları kıyasıya devam ediyor.

Duygu, düşünce, hayal ve izlenimlerini etkili bir şekilde dile getirebilen gençler yetiştirmek ; topluluk karşısında konuşabilen, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek ; münazara kültürü becerisini yaşamının her alanına transfer edebilecek öğrenciler yetiştirmek ; Türkçemizi doğru ve etkili kullanabilen öğrenciler yetiştirmek; beğeni ve eleştirilerini "iyi" ya da "kötü" dışında gerekçelendirmelere dayayarak ifade edebilen nesiller yetiştirmek amacıyla başlattığımız ortaokul sınıflar arası münazara yarışmaları kıyasıya devam ediyor.
Son olarak 6B ve 7B sınılarımızın karşılaşmasında hükümet kanadında 7B Sınıfı ‘’Zorunlu haller dışında estetik operasyonlar  yasaklanmalıdır. ’’ konusunu ; 6B Sınıfı ise  muhalefet olarak ‘’Estetik operasyonlar yasaklanmamalıdır.’’ konusunu savundular.

Yapılan münazara çok çekişmeli geçerken jüri karar vermekte bir hayli zorlandı.6B Sınıfımız 7B Sınıfına nazaran bir nebze daha öne çıktı ve yarışma sonucunda birinci olarak final oynamaya hak kazandı.

Final karşılaşması ise 22.01.2014 Perşembe günü  6B Sınıfı ile geçtimiz haftalarda finale çıkmayaya hak kazanan 5C Sınıfı arasında yapılacak.


Devamı için tıklayınız.

2014-12-19
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.ve 6.Sınıflarımıza "Problem Çözme Yöntemleri" semineri verildi.

5 ve 6. sınıflarımıza yönelik rehberlik birimi tarafından 'Problem Çözme Yöntemleri' başlıklı öğrenci semineri düzenlendi.

Yapılan çalışmada beyin fırtınası tekniği, problemin tanımlanması, çözüme yönelik seçeneklerin oluşturulması, karar verme, eyleme geçme ve değerlendirme kavramları üzerinde durulurken örnek senaryoların ele alındığı çalışmalarla öğrencilerimizin de seminere aktif katılımı sağlandı.


Devamı için tıklayınız.

2014-10-14
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

FBK öğrencileri, fikir üretmenin çok değerli olduğunu biliyorlar.

7. ve 8.Sınıf öğrencileri Görsel Sanatlar ve Teknoloji &Tasarım derslerinde üretimin her sürecinde yer alarak proje oluşturma-ekip çalışmasının bir parçası olarak sanatsal ve endüstriyel  ürünler oluşturmanın farkına varıyorlar.

FBK öğrencileri, fikir üretmenin çok değerli olduğunu biliyorlar.


Devamı için tıklayınız.

2014-10-13
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Sosyal Kulüp çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz sanatsal yönlerini geliştiriyor.

Sosyal Kulüp çalışmalarında ortaokul öğrencileri Yaratıcı Drama,Gitar,Keman,Piyano ve Çizgi roman gibi alternatif kulüplerde ders dışı farklı dersler ve etkinlikler gerçekleştiriyorlar.

 

 


Devamı için tıklayınız.

2014-09-24
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Almanya'dan mektup var !

6A ve 6B’nin Almanya’daki  İmanuel Kant Gymnasium’a yazdıkları mektupların cevapları okulumuzun açılışında büyük bir mutluluk ve heyecanla karşılandı. Öğrencilerimizin okuyup anladıkları mektupları görmek gurur vericiydi. Şimdi cevap yazma sırası bizde, kolları sıvamanın tam zamanı.


Devamı için tıklayınız.

2014-05-28
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.Sınıf Öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde Rusya'nın geleneksel sanatlarından Matruşka tasarımlarını incelediler.

FBK Ortaokulu 5.sınıf öğrencileri Görsel Sanatlar dersinde Rusya'nın geleneksel sanatlarından Matruşka tasarımlarını incelediler ve kendi çalışmalarını oluşturdular.

Kültürlerarası sanatsal bir yolculuk yapan öğrenciler özgün tasarımlar hazırladılar.


Devamı için tıklayınız.

2014-03-28
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5B Sınıfı Öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde tuval üzerine kolaj yapma tekniği öğrendiler.

5/B sınıfı öğrencileri tuval üzerine kolaj yapma tekniğiyle birbirinden eğlenceli çalışmalar ürettiler.


Devamı için tıklayınız.

2014-03-07
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

5.Sınıf Öğrencilerimiz guaj boya tekniği ile resim yaptılar.

5.sınıf öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde tuval üzerine guaj boya kullanarak geometrik soyutlamalar yaptılar;ortak bir konsept kullanıp bireysel farklılıklarını da yansıttıkları çalışmalar ürettiler.


Devamı için tıklayınız.

2014-03-04
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Test tekniği

Test tekniğine dayalı sınavlarda Test tecrübesi sınav sonucunu etkileyen en önemli etkenlerdendir. Bu sebeple 5.,6. ve 7. sınıf öğrencilerimize yönelik 'Test Çözme Teknikleri' seminerimizi gerçekleştirdik.

Seminerimizde öğrencilerimize test çözerken dikkat edilecek hususlar, turlu soru çözme yöntemi, kodlama ve zamanlama konusunda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi verildi. Sunumumuzun bir bölümünde Türkçe Öğretmenimiz Gökhan Akgül tarafından paragraf soruları hakkında ipuçları veridi.


Devamı için tıklayınız.

2014-03-03
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Ergenlik sunumu

Çocukluk ile yetişkinlik arasında kalan, yetişkinliğe atılan ilk adım olarak görülen ergenlik dönemi hakkında 5.-6. ve 7. sınıf kız öğrencilerimize ortaokul rehberlik servisimiz tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.


Yaptığı paylaşımlarla sunumumuza katkı sağlayan İngilizce Öğretmenimiz Semen Leventoğlu'na da teşekkür ederiz.


Devamı için tıklayınız.

2014-01-13
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Masa Tenisi Turnuvası düzenlendi

2013-2014 Eğitim ve Öğrettim Yılı Fenerbahçe Koleji Sınıflar Arası Masa Tenisi Turnuvası düzenlendi.

Turnuvada öğrencilerin belli sportif becerileri pekiştirmenin yanı sıra sosyalleşmeleri de hedeflenmiştir.

4.Sınıflarda Ege Çakmak, 5.Sınıflarda Umut Geyik, 6.Sınıflarda Enver Ulaşan, 7. Sınıflarda Seza Kıvrak ve 8.Sınıflarda Ece Erman turnuva 1.si oldu.

Aynı zamanda düzenlenen Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvasında İlkokul-Ortaokul Müdür Yardımcısı Füsun Doğan Y. ve Türkçe Öğretmenimiz İsmet Dişli Turnuva 1.si oldu.
 


Devamı için tıklayınız.

2014-01-10
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Çivi Lavi Tekniği ile resim çalışmalarımız

5B Sınıfı Öğrencileri Çini Lavi Tekniği ile resim çalışması yaptılar.


Devamı için tıklayınız.

2014-01-08
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

7A Sınıfımızdan reprodüksiyon çalışmaları

7A Sınıfı öğrencilerimiz Resim Sanat Tarihinin önemli ressamlarının hayatları ve sanatları hakkında bilgi aldılar.
Öğrenciler, seçtikleri bir ressamın sanat eserinin röprodüksiyon çalışmasını yaptılar.


Devamı için tıklayınız.

2014-01-06
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

Scrabble Kulübünün ilk turnuvası düzenlendi!

Scrabble Kulübü ilk turnuvasını düzenledi!
Oldukça heyecanlı geçen turnuvanın birincisi 8. sınıflardan Tarık Altıner oldu!

Scrabble Club organised the first Scrabble Tournament!
Highly exciting and competitive, Tarık Altıner from 8th graders won the tournament!


Devamı için tıklayınız.

0000-00-00
Fenerbahçe Koleji Etkinliklerimiz

6.sınıf öğrencilerimizle “KUKO Sanat Atölyesi”nde bir etkinlik gerçekleştirildi.

Türkçe Bölümü öğretmenlerimizden Ayşen Erdöl ve Gültaze Karakuş rehberliğinde 6A - 6B  ve 6C sınıf öğrencilerimizle “KUKO Sanat Atölyesi”nde etkinlik gerçekleştirildi.

"Kırık Çömlek Parçası" adlı süreç okuma kitabımızdan yola çıkarak geleneksel el sanatlarının tarihi gelişimi, çini ve çömlek yapımının aşamaları, kullanılan malzemeler ve süsleme olarak kullanıldığı yerler hakkında bilgi edindirirken öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaçladık. İfade etme yeteneğini üç boyutlu çalışmalara dönüştürmek, soyut kavramları somutlaştırırken estetik algıyı geliştirmek için Görsel Sanatlar Bölümüyle disiplinler arası çalışma yaptık. Bu amaçlar doğrultusunda kitap okuma, kitapla yakın bağ kurma hedeflerimizi gerçekleştirirken çok keyifli ve bol kazanımlı bir gezi gerçekleştirdik.  


Devamı için tıklayınız.