2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Teknik Direktör Vitor Pereira'nın katılımıyla gerçekleşti.

2015-09-28

Okulumuz spor salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Ali KOÇ, FB SK Asbaşkanlarından ve FBK Yönetim Kurulu Üyelerinden Ozan BALABAN ve Tahir SARIOĞLU katılım sağlarken törenin ilk ders konuşmasını FB SK Teknik Direktörü Vitor PEREİRA yaptı. Törene katılmayan Başkanımız Aziz YILDIRIM ise bir mesaj göndererek yeni eğitim ve öğretim yılı için başarı dileklerini iletti.

Yeni eğitim-öğretim döneminin açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Adnan ERSAN'ın ardından bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Ali KOÇ, okulumuza olan ilginin giderek arttığını ve artık talepleri karşılayamaz duruma geldiklerini söyledi. Ali KOÇ, “Uzun çabaların ardından okul arazisini aldık. Bu araziyi alabilmek için her türlü imkanı zorladık. Ama 2 yıllık süreçte büyük zaman kaybettik. Mevzuat ilk kez aleyhte işletildi ve bu da bize nasip oldu. Arazinin bedeli 35 milyon liradan başlayıp, 70 milyon liranın üzerinde bir rakamla sonuçlandı. Kolejin arazisi artık bize ait" diye konuştu.

Daha sora törenede, İstanbul Alman Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen logo yarışmasında dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmeninie Başkanımız tarafından sertifikaları verildi. Asbaşkanlarımız Ozan BALABAN ve Tahir SARIOĞLU ise İstanbul Erkek Lisesi tarafından düzenlenen ‘MUN Projesi’ne katılım sağlana öğrencilerimize ve danışman öğretmenine katılım sertifikalarını verdi.

Son olarak kürsüye gelen Teknik Direktör Vitor PEREIRA ise öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler dünyanın en güzel şeylerisiniz. Sizlerin gülümsemesiyle dünya güzelleşiyor. Sizler bu ülkenin geleceği, ailelerinizin en değerli varlığısınız. Hayatta en iyi yerlere gelen insanlar, hayallerine inananlardır. Hayal kırmaktan asla vazgeçmeyin.

Biz bu sezonu şampiyon tamamlayabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hem kendimiz hem de kulübümüz için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Yaşa Fenerbahçe!" ifadelerini kullandı.

Tören, Yönetim Kuurlu Başkanımız Ali KOÇ ve Genel Müdürümüz Adnan ERSAN'ın, Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’ya plaket takdim etmesiyle sona erdi.