Atamızı Aramızdan Ayrılışının 75.Yılında Saygı ile Andık

2013-11-10

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk aramızdan ayrılışının 75.yılında kampüsümüzde düzenlenen törenle anıldı.

Törenimize; Büyükelçi Mehmet Dönmez, Atatürk Araştırmacısı ve Tarihçi Eriş Ülger ,Fenerbahçe SK Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe SK Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucu Temsilcimiz Turhan Şahin ile Fenerbahçe Koleji idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören, saatler 9:05’i gösterdiğinde Atamızın 10.Yıl Konuşması ile saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törenin açılış konuşmasını Fenerbahçe Koleji Genel Müdürü  Adnan Ersan yaptı. Büyükelçi Mehmet Dönmez de yaptığı konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk'ün Yemen ve yakın çevresinde görev yaptığı döneme ilişkin anektodları paylaştı. Ardından Fenerbahçe Koleji öğretmenleri ve öğrenciler, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıp, çeşitli drama gösterileriyle şiirler okudular. Törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküler de seslendirildi.

Atatürk'ün düşünce ve devrimlerini anlatarak kapanış konuşmasını yapan Atatürk Araştırmacısı ve Tarihçi Eriş Ülger ile Büyükelçi Mehmet Dönmez'e Kurucu Temsilcimiz Turhan Şahin ve Genel Müdürümüz Adnan Ersan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Törenimizin videosuna ulaşmak için tıklayınız.  ( Link http://www.youtube.com/watch?v=Y_exIUqKIM8