Atamızı aramızdan ayrılışının 77.yıl dönümünde saygıyla andık.

2015-11-10

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 77. yıldönümünde okulumuzda düzenlenen törenle anıldı.

Spor salonumuzda saygı duruşu ile başlayan anma törenimizde Edebiyat Öğretmenlerimizden Deniz ÇELİK konuşma yaparak konuşmasında " 20.yüzyılda her toplumdan önemli insanlar çıktı. Kahramanlar,devrimciler,devlet adamları... Çoğu çoktan unutuldu. Hatta kiminin adı alanlardan, kenlerden silindi; kiminin heykelleri yerlerde sürüklendi. Ama Atatürk hala kafalarda ve yüreklerde.  20.yüzyıla damgasını vuran önderimiz , 21.yüzyılın da aydınlatıcısı. Kurtuluş Savaşı, gerçekleştirdiği devrimler, bu yüzyılda da dünyanın pek çok yerinde artan bir ilgiyle yendien irdelenip değerlendiriliyor. Atatürk Devrimleri, bütün ülkelerde uygulanabilecek evrensel bir reçetedir. Zira din ve etnik ayrım temellerine dayanmayan bu çağdaş devlet modelini, ne kadar çok ülke uygularsa dünya da o kadar huzur ve barış içinde bir yer olacaktır."  ifadelerine yer verdi.

Daha sonra konferans salonuna geçilerek devam edilen anma töreninde öğrencilerimiz drama,koro ve dans gösterileri gerçekleştirdiler.