Ortaokul öğrencilerimiz "Okul Çocukları için Fenerbahçe Takımı Otobüsü ile Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu” nun ilk misafirleri oldular.

2018-09-25

Kulübümüzün genç nesillere Fenerbahçe ruhunu, kültürünü ve tarihini aktarmak üzere başlattığı Fenerbahçe Futbol Takımı Otobüsü ile Stadyum ve Müze turu bugün ilk olarak okulumuz öğrencilerinin misafirliği ile başladı.

"Okul Çocukları için Fenerbahçe Takımı Otobüsü ile Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu” ile kampüsümüzden hareketle Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ne getirilen öğrencilerimiz, özel rehberler eşliğinde Soyunma Odaları, Yönetim ve Basın Locaları, Canlı Yayın Anlatım Odası, Yedek Kulübesi gibi en merak edilen alanları gezerek Fenerbahçe kültürünü yakından görüp tanıma fırsatını yakaladı ve bol bol fotoğraf çektirdi.

Öğrencilerimiz daha sonra Fenerbahçe Müzesi’ne giderek Fenerbahçe Futbol Takımının kazandığı 28 ulusal şampiyonluğun kupaları dahil çeşitli branşlarda alınmış ödülleri inceledi.

Kulübümüzün Kurtuluş Savaşı'na destek için silah kaçırma faaliyetlerini anlatan canlandırmaları da ilgiyle takip eden ziyaretçiler, müze rehberlerinden Fenerbahçe tarihiyle ilgili bilgiler edindi. Yaklaşık 1,5 saat süren Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu'nun sonunda öğrencilerimiz, özel hazırlanmış katılım sertifikalarını da aldı.