Prof.Dr.Gazi Yaşargil 1.Fen Bilimleri Proje Yarışması sonuçlandı.

2017-05-13

Okulumuz tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Prof. Dr. Gazi Yaşargil Ulusal Fen Bilimleri Proje Yarışması, Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in de katılımıyla 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü kampüsümüzde gerçekleşti.

”Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir, fendir.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünden yola çıkarak öğrencilerin bilim için yaptıkları çalışmalarını daha da ileriye taşımalarına destek olmayı amaçlayarak düzenlediğimiz fen bilimleri yarışmasında öğrenciler ortaokul düzeyinde fen bilgisi; lise düzeyinde ise fizik, kimya ve biyoloji branşlarında projeleri sergilediler. İlgili branşlarda 120 projenin başvuru yaptığı yarışmada ön elemeyi geçen 40 proje 13 Mayıs Cumartesi günü okulumuzda projelerini sergiledi ve her branşta ilk üçe giren projeler ödüllendirildi.

İsim hakkını Prof. Dr. Gazi Yaşargil’den alan Ulusal Fen Bilimleri Proje Yarışmasında dereceye giren projelerin ödülleri Prof. Dr. Gazi Yaşargil tarafından verildi.  Projeye ismine vererek bizleri onurlandıran ve aynı zamanda iyi bir Fenerbahçe taraftarı olan Prof.Dr.Gazi Yaşargil'e Başkanımız Aziz Yıldırım imzalı forma hediye edildi.