Türkiye Mili Olimpiyat Komitesi tarafından öğrencilerimize seminer verildi.

2014-12-19

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) 'Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu' tarafından hazırlanan 'Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi' kapsamında Türkiye Mili Olimpiyat Komitesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun öğrencilerimize eğitim semineri verdi.

Sibel Yazgan Tel’in sunuculuğunu yaptığı seminerde Türkiye Mili Olimpiyat Komitesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun  "Amacımız Türkiye'de yapılması hedeflenen Olimpiyat Oyunları için Olimpizm ve spor kültürünü özümsemiş bilinçli gençliğin yetişmesini sağlamak. Bunu için çalışıyoruz" dedi.Seminerde ayrıca spor kültürü, olimpiyat oyunları ve felsefesi, fair-play, sağlıklı beslenme, çevre duyarlılığı ile ilgili çeşitli videolar ve çizgi filmler izlettirildi. Yarışmalarında yapıldığı seminerde başarılı olan öğrencilere tişört verildi. Olimpiyat maskotu Oli'de seminer kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. 

Seminerde Genel Müdürümüz Adnan Ersan tarafından Türkiye Mili Olimpiyat Komitesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun’a plaket takdim edilirken, Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Okul Müdürümüz Nihan UÇAK'a da ev sahipliği için teşekkür plaketi verildi.