Okul Müdürümüzden


Okul Müdürümüzden Değerli Veliler,

“3 Mayıs 2019 Cuma günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Kulübünü ziyaret edişinin 101 ve sarı-lacivertli kulübün kuruluşunun 112. yıl dönümü, düzenlenen törenle kutlandı.
Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde düzenlenen törene, kulüp başkanı Ali Koç, yüksek divan kurulu başkanı Vefa Küçük, genel sekreter Sevil Zeynep Becan, yöneticiler Mustafa Kemal Danabaş, Ömer Okan, Selahattin Baki, Acar Sertaç Komşuoğlu, Turhan Şahin, İlker Dinçay, kulüp üyeleri, altyapı sporcuları ve Fenerbahçe Koleji öğrencileri katıldı.

Törende konuşan başkan Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün tarihinde büyük fedakarlıkların olduğunu belirterek, "Söz konusu vatansa, Fenerbahçe Spor Kulübünün tarihi büyük fedakarlıklar ve bağlılık örnekleriyle dolu. Bunu kimse tartışamaz. Fenerbahçe, bir kulüpten çok daha ötesi ve fazlası. Bu vatan için spor faaliyetlerini yürüten bir kulüpten çok daha fazlasını yaptığı, tarihin altın sayfalarına yazılı durumda. Bizler, Türkiye'nin en özel ve en güzel kulübünün fertleri, temsilcileriyiz. Kendimizle ne kadar gurur duysak azdır. Fenerbahçe, kültürü, ilkeleri, değerleri, temsil ettikleri ve duruşuyla çok farklı bir kulüp." diye konuştu.”

Yukarıda alıntıladığım haber her şeyi özetliyor aslında.
Bizler, Fenerbahçe Camiası’nın bağrındaki çocuklar, gençler, yetişkinler olarak ülke tarihi ile bütünleşmiş  bu kültür, ilke ve değerler ile buluşuyor ve  onları 21. yüzyıl ruhuyla yaşar kılıp devam ettirmenin sorumluluğunu almış olarak hayata devam ediyoruz.

Bir yanımız insanı değerli , yaşamı onurlu , yaşantıyı kıvançlı kılan köklü değerlerde ; diğer yanımız uluslararası toplumun yarınlarını şekillendirecek değişim ve gelişimlerde.

Sevgili Öğrenciler,

Hayatınızın başlangıcı ile birlikte farklı diller öğrenmeye başlıyorsunuz.
İlk diliniz tepkilerin dili. Ağlamanın, bağırmanın nasıl anlaşıldığını öğreniyorsunuz önce ve hayatınızı bu dil sayesinde devam ettiriyorsunuz.
Sonra kelimelerin dili geliyor: anadiliniz.
İlkokula başlamadan bir sürü dil ediniyorsunuz farkında olmadan.  Hareketlerin dili : dans. Seslerin dili : müzik. Öyle çok ki…
İlkokula başladığınızda yeni diller öğrenmeye başlıyorsunuz.
Sembollerin dili: okuma-yazma
Rakamların dili: matematik
Uyumun dili: kurallar ve değerler
Geleceğin dili: yazılım
Biliyor musunuz Prof. Selçuk Özdemir diyor ki : “Bilgisayar kodlama, 2D/3D boyutlu tasarım, robotik tasarım/kodlama gibi ‘bilişimle üretim araçlarını’ matematik, fen, tarih, dil, görsel sanatlar gibi disiplinlerle bir araya getirebilenler bundan sonra dünyanın en saygın, güçlü ve zengin insanları olacak.”
Bu yaklaşımın size sunduğu en önemli fırsat ne biliyor musunuz? Bütün alanlarda aldığınız temel eğitimleri birleştirerek düşündüğünüzde; bilgilerinizi hayallerlerinizle birleştirmenin yolları açılıyor önünüzde ve içinizden bir merak diyor ki “otur bilgisayarın başına bu hayali nasıl gerçekleştireceğini denemeye başla. Kodla.  Olmadı mı? Dene. Bir daha ,bir daha dene. Sakın vazgeçme.”  
İşte o zaman sizin fırsatınız bizim fırsatımız oluyor.
Siz geleceği tasarlıyorsunuz.
Biz eğitimcileriniz ve aileleriniz; yanınıza bilgi ile birlikte  ülke ve insanlık  sevgisini, dürüstlük ve ilkeliliği , hesap verebilirliği ve sorumluluğu katıyoruz ve gelecek güzel günlere inanıyoruz.

Sayın velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz,
Değerli beraberliğimiz için sevgi ve teşekkürlerimizle…Nilgün Binışık
İlkokul Müdürü