Bir Salon Dolusu Çocukla 23 Nisan'ı Kutladık !.

23-04-2020


Bir Salon Dolusu Çocukla 23 Nisan'ı  Kutladık !
Covid-19 pandemisi nedeniyle okulların kapalı olduğu ve sokağa çıkma yasağı olan bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Meclisimizin açılışının 100. Yılı için özel bir tören düzenledik.

Törensiz okul, öğrencisiz tören olmaz diyen okul yöneticilerimizin aklına ilginç bir fikir geldi. İlköğretim öğrencilerimizin tamamının büyük boy fotoğraflarını fotobloklara bastırıp konferans salonumuza yerleştirip 23 Nisan törenini sanki öğrencilerimiz okuldaymış gibi yaptık. Öğrencilerimizin evlerinden çektiği video performanslarıyla gerçek bir törende izleyebileceğimiz günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, şarkılar, korolar, dans ve jimnastik gösterilerinin hepsine yer verilmiş oldu. Ayrıca ünlü isimlerin video mesajlarını yayınladık. 

Töreni önceden kaydederek bugün sosyal medya hesapları üzerinden yayın yaptık ve devamında gün boyunca ünlü sanatçılar, yazarlar ve öğrenci ve öğretmenlerimizin konuk olarak katıldığı canlı bağlantılarla Meclisin açılışının 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşattık.

Genel Müdürümüz Fatih Canpolat tören ile ilgili “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizin en önemli milli günlerindendir ve bir Türk çocuğunun okul yıllarında katılmaktan ve kutlamaktan en büyük mutluluk duyduğu, milli duygularıyla ve değerleriyle ilk tanıştığı günlerden biridir. Atatürk ve Cumhuriyeti daha iyi öğrendiği, anladığı ve vatan sevgisini perçinlediği böyle bir töreni öğrencisiz yapmak içimize sinmedi. Tören Komitesindeki arkadaşlarımızla töreni, içinde bulunduğumuz şartlarda nasıl yapacağımızı konuştuğumuz bir video konferansta bu fikir gelişti. Biz de hem öğrencilerimizin gönderdiği performans videolarından, hem çok değerli ve ünlü isimlerden öğrencilerimiz için istediğimiz video mesajlardan oluşan törenimizi öğrencilerimizin fotobloklara basılan büyük boy fotoğraflarıyla yerlerini aldıkları her zamanki konferans salonumuzda kutladık. Çekim ekibi ile görevli yöneticilerimiz sosyal mesafe ve korunma tedbirlerine uyarak tören videosunun çekimini tamamladı. 23 Nisan günü ise instagram üzerinden yayınladığımız bu video ve devamında gün boyunca ünlü sanatçı ve yazarların canlı bağlantı konuğu olduğu törenimiz tarihi bir tören olarak, anılarımızda yerini aldı. Sabah yayınladığımız video eşliğinde öğrenci ve velilerimizin evde saygı duruşu ve istiklal marşına iştirak ettiklerini, öğrencilerimiz ve velilerimiz salonu dolduran fotoğraflarını görünce çok duygulandıklarını belirten çok sayıda teşekkür mesajı aldık. " ifadelerinde bulundu.

Bayramımız kutlu olsun! 

Yaşasın 23 Nisan!